Description of the procurement
Jaz przelewowo-upustowy znajduje się w środkowej części zapory czołowej zbiornika wodnego Jeziorsko (w km 1+264 zapory czołowej). Obiekt posiada trzy otwory przelewowe o świetle 4,5 x 12,0 m każdy, ze stalowymi klapami powłokowymi z napędem hydraulicznym. W betonowych progach przelewowych, w dwóch bocznych przęsłach, znajdują się 4 sztuki upustów dennych o wymiarach 3,30 x 2,20 m każdy, zamykanych stalowymi segmentami z napędem hydraulicznym.
Zgodnie z obowiązującą instrukcją gospodarowania wodą zatwierdzoną decyzją - pozwoleniem wodnoprawnym Marszałka Województwa Łódzkiego z dnia 29 października 2008 r. a następnie zmienioną decyzją z dnia 29 sierpnia 2014 r. ramowy schemat gospodarki wodnej na zbiorniku przedstawia się następująco:
1 STYCZNIA – 31 STYCZNIA
Utrzymanie poziomu piętrzenia w zbiorniku na rzędnej 116,00 - 116,30 m n.p.m.
1 LUTEGO – 15 KWIETNIA
Napełnianie zbiornika w czasie zimowo - wiosennego wezbrania rzeki, maksymalnie do normalnego poziomu piętrzenia NPP – 120,00 m n.p.m.,
16 KWIETNIA – 15 WRZEŚNIA
Utrzymywanie stałego poziomu piętrzenia osiągniętego w czasie napełniania zbiornika, ale nie wyższego niż 120,00 m n.p.m. (odpływ równy dopływowi),
16 WRZEŚNIA – 31 GRUDNIA
Gospodarowanie retencją pomiędzy normalnym poziomem piętrzenia a minimalną rzędną piętrzenia tak, aby na dzień 31 grudnia rzędna wody w zbiorniku wynosiła 116,00 - 116,30 m n.p.m.,
W ramach planowanej inwestycji, z uwagi na obecnie wieloletni okres eksploatacji budowli zrzutowej bez większych nakładów inwestycyjnych, przewiduje się przeprowadzenie remontu poszczególnych elementów przedmiotowej budowli hydrotechnicznej, które uległy uszkodzeniom lub zestarzały się wraz z remontem (modernizacją) wyposażenia technicznego obejmującego również w swoim zakresie wymianę zużytych i przestarzałych jego elementów na nowe, współczesne, bardziej niezawodne i tym samym korzystniejsze pod względem oddziaływania na środowisko naturalne. Celem przedmiotowej inwestycji jest wykonanie robot wpływających na polepszenie walorów estetycznych oraz poprawiających stan techniczny oraz warunki eksploatacyjne obiektu dzięki czemu będzie można uzyskać niezawodną i prawidłową pracę obiektu, szczególnie podczas przepuszczania wód powodziowych.
Zakres prac do wykonania
Roboty budowlane przewidywane do wykonania w ramach przedmiotowego zamówienia należy prowadzić w oparciu o dokumentację techniczną opracowaną przez firmę PBW Inżynieria Sp. z o.o. we Wrocławiu, tj.:
Projekt Budowlano – Wykonawczy:
• I. Część hydrotechniczna, konstrukcyjno – budowlana, mostowa, instalacyjna.
• II. Część mechaniczna, hydrauliczna.
• III. Część elektryczna i sterowanie.
Przedmiar robót
Wytyczne do zamówienia nowej suwnicy bramowej do obsługi jazu
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych
Roboty będą prowadzone na gruntach Skarbu Państwa reprezentowanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Woody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Tym niemniej mając na uwadze, że na koronie zapory znajduje się droga wojewódzka nr 478, realizacja prac towarzyszących (np. pomocniczych, transportowych) może wymagać dokonania uzgodnień z administratorem drogi / wykonania projektu organizacji ruchu.
Zakres prac do wykonania w ramach zamówienia obejmuje w szczególności:
roboty pomiarowe i przygotowawcze
− Wykonawca zobowiązany jest do zgodnego z wymogami wynikającymi z warunków dofinansowania projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego oznakowania miejsca realizacji projektu poprzez umieszczenie:
• tablicy informacyjnej – w momencie faktycznego rozpoczęcia robót budowlanych
• tablicy pamiątkowej – po zakończeniu budowy