Title
Instalacje energii odnawialnej w gminach: Czarne, Przechlewo i Rzeczenica” – zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji solarnych i pomp ciepła
Reference number: PSiG.ZP.2.2021
Short description
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie do systemu budynków indywidualnych 32 instalacji solarnych oraz zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie do systemu budynków użyteczności publicznej 6 pomp ciepła. Zamówienie będzie realizowane na terenie 2 gmin: Przechlewo i Rzeczenica.
Instalacje montowane będą na budynkach mieszkalnych, niemieszkalnych i gruntach oraz na budynkach użyteczności publicznej.
Zamówienie zostało podzielone na dwie części:
Część nr 1 – dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie do systemu budynków indywidualnych 32 instalacji solarnych;
Część nr 2 – zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie do systemu budynków użyteczności publicznej 6 pomp ciepła
Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części, przy czym dla każdej części składa odrębną ofertę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisuje SWZ wraz z Załącznikami: 4a, 4b, 5, 11a i 11b.
Description of the procurement
Dostawa, montaż, uruchomienie i włączenie do systemu budynków indywidualnych (z terenu gminy Przechlewo i Rzeczenica) 32 instalacji solarnych:
— min. 3 kW – 13 szt. (2 panele),
— min. 4,5 kW – 19 szt. (3 panele),
łącznie o mocy min. 124,5 kW (w tym 28 na budynkach mieszkalnych, 3 na budynkach gospodarczych/niemieszkalnych oraz 1 na gruncie).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera opis w rozdziale II ust. 4 SWZ oraz załączniki do SWZ: Załącznik 4a Projekty budowlane i Załącznik 5 Wykaz lokalizacji, a także Załącznik 11a Wzór umowy.
Wskazane w Załączniku 5 lokalizacje mogą ulec zmianie, jednak ich łączna ilość pozostanie bez zmian – Zamawiający wskaże wówczas Wykonawcy inną lokalizację montażu instalacji.
Zamawiający wymaga zastosowania urządzeń i materiałów fabrycznie nowych, na które będzie udzielona gwarancja Producenta i gwarancja Wykonawcy. Urządzenia nie mogą być prototypowe. Zamawiający wymaga, aby przy wykonywaniu robót instalacyjno-montażowych stosować wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu oraz powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie. Wszystkie niezbędne elementy powinny być wykonane w standardzie i zgodnie z obowiązującymi normami.
We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji projektowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, jeżeli będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcy i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców (o ile informacje te znane są Wykonawcy). Wskazanie to nastąpi w formularzu Oferty oraz w Części II sekcja D JEDZ. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa, Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art.129 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.). Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień o wartości równej lub wyższej niż kwoty określone w obwieszczeniu Prezesa UZP wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 PZP.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1PZP.
Szczegółowy opis zamówienia stanowi SWZ wraz z załącznikami.