Description of the procurement
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Muzeum Enigmy w Poznaniu” wformule „zaprojektuj i wybuduj” (dalej: Inwestycja):
1) Etap I – utworzenie ekspozycji stałej Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu wraz z dostawą niezbędnegosprzętu, wyposażenia i oprogramowania oraz wykonanie prac budowlanych w budynku Collegium Martineum wPoznaniu, które dostosują obiekt nowych potrzeb (dalej: Etap I).
a) W ramach etapu I przygotowana, wykonana i uruchomiona zostanie ekspozycja stała, na którą składać siębędą m.in: elementy aranżacyjne i scenograficzne, meble, sprzęt i urządzenia oraz systemy AV i IT, artefakty,modele, instalacje artystyczne i interaktywne, oprogramowanie oraz systemy sterowania urządzeniami izarządzania wystawą, system informacji i identyfikacji wizualnej, kontent multimedialny, wyposażenie biur.
b) W ramach etapu I niezbędne jest również przeniesienie praw autorskich majątkowych oraz udzielenie licencjiew. sublicencji, także do materiałów źródłowych niezbędnych do przygotowania treści ekspozycji i kontentumultimedialnego.
c) Etap I obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie:
— rozbiórki i wyburzenia: łącznika (przewiązki), klatki schodowej, wytypowanych ścian działowych, wytypowanejstolarki i ślusarki okiennej i drzwiowej, wytypowanych posadzek, okładzin, elementów wyposażenia,instalacji elektrycznych i sanitarnych – w zakresie niezbędnym dla przebudowy, modernizacji pomieszczeń iwprowadzenia funkcji wystawienniczych,
— demontaż i zabezpieczenie elementów zabytkowych – przeznaczonych do zachowania i ponownegomontażu lub przeniesienia,
— prace renowacyjne i konserwatorskie historycznych elementów wystroju wnętrz – przeznaczonych dozachowania in situ,
— roboty budowlane stanu surowego i roboty wykończeniowe
2) Etap II – W ramach Etapu II, w tzw. „częściach wspólnych” budynku Collegium Martineum w Poznaniu,wykonane zostaną roboty budowlane remontowe, wykończeniowe i instalacyjne, prace z zakresu aranżacjiwnętrz, dostarczone i zainstalowane zostanie wyposażenie oraz oprogramowanie. Ponadto przebudowanei zmodernizowane zostaną węzły higieniczno-sanitarne: dla personelu i ogólnodostępne. Węzły higieniczno-sanitarne dostosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
a) W ramach etapu należy zaprojektować oraz dostarczyć i zamontować:
— platforma pionowej dla osób niepełnosprawnych (przy wejściu głównym),
— meble: portiernia, recepcja, szatnia,
— budowa nowego szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego z kładkami doprowadzającymi dowejść na poszczególne kondygnacje.
— rozbiórka elewacji szklanej głównej klatki schodowej i budowa nowej
b) Etap II obejmuje wykonanie robót budowlanych m.in. w zakresie:
— renowacja schodów i posadzek na głównych traktach komunikacyjnych,
— renowacja i konserwacja tynków, okładzin ścian, stiuków,
— renowacja stolarki okiennej i drzwiowej,
— rozbiórki zdegradowanych: posadzek, okładzin ścian i stropów, usuwanie starych powłok malarskich,
— przebicia i zamurowania przegród budowlanych (w ograniczonym zakresie),
— wymiana posadzek, wykładzin,
— tynkowanie ścian i stropów,
— malowanie ścian i stropów,
— montaż nowych sufitów (podwieszanych, napinanych) i okładzin ścian,
— wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
c) Roboty instalacyjne:
— sanitarne: wody, kanalizacji (sanitarnej, opadowej), wentylacji i klimatyzacji, grzewcza,
— elektryczne i teletechniczne: gniazd wtykowych 230 i 400 V, zasilania urządzeń technologicznych,zasilania urządzeń multimedialnych, oświetlenia (awaryjnego i ewakuacyjnego, ogólnego, ekspozycyjnego– efektowego), dedykowane instalacjom ekspozycyjnym, niskoprądowe (wykrywania i sygnalizacji pożaru,oddymiania, sygnalizacji włamania i napadu, kontroli dostępu, telewizji dozorowej), sygnałowa, zintegrowanateletechniczna, strukturalna.